Poslední lednové pondělí navštívil naši školu gólman třineckých Ocelářů Šimon Hrubec.

Pan Hrubec je znám jako vášnivý čtenář, a tak padla volba na něj, aby našim žákům přečetl úryvky z oblíbených knih v rámci projektu „Celé Česko čte dětem“.

Své úlohy se zhostil velmi zodpovědně. Žáci se zaujetím poslouchali, a tak pro ně nebyl problém vyplnit krátký kvíz, který se skládal z otázek vázajících se k přečtenému textu.

Správně vyplněné kvízy byly odměněny sladkou odměnou.

Poté už následovala malá autogramiáda a odpovědi na zvídavé dotazy žáků. Dozvěděli jsme se, jaké sporty kromě hokeje má pan Hrubec rád, co rád čte, jak relaxuje, jak dlouho se již věnuje hokeji. Žáci měli možnost vyzkoušet si i dresy třineckého gólmana, které donesl na ukázku.

Na závěr příjemně společně stráveného dopoledne měli žáci možnost společného focení s panem Hrubcem.

Pan Hrubec si svým milým a příjemným vystupováním získal srdce všech žáků a pedagogů.

Zapsala: Macháčová Jiřina