Jednoho studeného listopadového rána (27. 11.) přijel před naši školu krásný a vyhřátý autobus s velkou LCD obrazovkou, kneelingem (trochu to s námi zahoupalo) a klimatizací. Rozdělili jsme se na dvě skupiny a se zájmem poslouchali, co nám páni řidiči řeknou o autobusu ODIS a o dalších moderních dopravních prostředcích.

Nejdříve jsme zabrousili do ekologie a shodli se na tom, že je důležité chránit přírodu nejen tím, že třídíme odpad, ale také tím, že budeme méně jezdit auty a více používat hromadné dopravní prostředky. Ty jsou v dnešní době jednak pohodlné a bezpečné, ale také bezbariérové, přátelské, ekologické a cenově dostupné. Společně jsme strávili necelou hodinu, dozvěděli se spoustu věcí a výborně se pobavili. A dokonce někteří z nás už mají svoji ODISku.

Posuďte sami, jak nám to s autobusem slušelo.

Garanti akce:

Mgr. Jolana Heczková

Mgr. Ljuba Krzyžanková