V pondělí 16.12. proběhl další projektový den „Čteme spolu v MŠ “ v rámci projektu „Vzdělávání s úsměvem“ financovaného z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání.

Mgr. Marika Zadembská, která čtenářskou dílnu vede, si pro předvánoční setkání vybrala knížku „Krtek a sněhulák“. Po celou dobu jsme se snažili „přivolat“ zimu a sníh. Děti si mohly osahat a seznámit se s plyšovým krtečkem a jeho novým kamarádem sněhulákem. Následovalo čtení prokládané otázkami s předvídáním. Pak děti skládaly sněhuláka z připravených papírových částí. Všichni společně si zahráli pořádnou koulovačku s vlastnoručně vyrobenými papírovými koulemi. 

Na závěr přišlo čtení opět prokládané otázkami a listování další knihou Krtek a Vánoce. Děti byly z celé lekce nadšené a krásně spolupracovaly.

Zapsala: Bc. Libuše Gajdzicová

Fotogalerie