Stejně jako v uplynulých letech, ani letos jsme nemohli vynechat naši tradiční podzimní akci – Drakiádu. Zúčastnily se jí třídy Základní školy speciální a třída Praktické školy jednoleté.

Akce se uskutečnila v pondělí 14. 10. na osvědčené rozlehlé louce za tratí. Čekali jsme na vhodné počasí pro tuto specifickou akci, a to se opravdu vyplatilo. Počasí bylo skutečně jako na objednávku – podpořilo nás nejen vydatným větrem, ale také hřejivými paprsky podzimního sluníčka, takže nám bylo všem velmi příjemně. Díky ideálním povětrnostním podmínkám nezůstal téměř žádný drak při zemi, a všichni se vznášeli velmi vysoko. Viděli jsme létat např. raketu, krtečka, barevného motýla, či velkou zelenou žábu.

Kdo svého draka neměl, pomáhal ostatním. Ve výsledku si to všichni zúčastněni opět pořádně užili a odcházeli spokojeni zpět do školy.

Mgr. Eva Novobílská