Nový školní týden jsme začali světově.

V pondělí, hned zrána, jsme místo do školních lavic usedli před velké promítací plátno v městské knihovně Třinec. Čekaly nás tři dokumentární filmy o lidských právech. Měli jsme tak možnost zhlédnout zajímavé příběhy dětských hrdinů.

Příběh chlapců z holandského přístavního města, kteří byli výbornými kamarády, a vůbec jim nevadilo, že každý z nich má jinou barvu pleti. Příběh dívky z chudé rodiny, která se starala o dvanáct mladších sourozenců a šla si za svým snem – být policistkou. A konečně příběh chlapce, který miloval tanec a tančil, ačkoliv se mu ostatní smáli, že dělá holčičí sport.

Nakonec jsme si o všem krásně popovídali a odcházeli s pocitem, že svět je nádherný a je tady pro všechny.

                                               Žáci základní a střední školy.

 

Zpracovala: Mgr. Jolana Heczková

Fotogalerie