Žáci 9. ročníku naší základní školy se zapojili do soutěže Univerzální Machr, kterou vyhlásily Třinecké železárny. Naši kluci Tomáš B., Tomáš C. a Patrik G. soutěžili v kategorii „Technici“ a jejich ůkolem bylo sestavit 3D funkční model některého ze stávajících výrobních zařízení v třinecké huti. Bonusovým úkolem bylo natočit krátké video s postupem a vysvětlením, k čemu výrobní agregát slouží. Práce započaly již v říjnu a trvaly až do poloviny ledna. Chlapci se rozhodli postavit model vysoké pece a ke stavbě použili legendární stavebnici Merkur, která je mezi nimi velmi oblíbená. Všichni pracovali trpělivě a odhodlaně.
V konkurenci ostatních škol v regionu se naši deváťáci umístili na hezkém čtvrtém místě a byli potěšeni tím, že jim věcné ceny na půdě školy osobně předaly zástupkyně Třineckých železáren. Navíc jim byl tlumočen vzkaz generálního ředitele TŽ, že jejich model je opravdu věrnou maketou originálu.

Zapsal Mgr. Jiří Faruga