Mezi oblíbená výuková témata našich žáků patří i péče o domácí zvířata. A kde jinde by si mohli názorně prohlédnout drůbež, králíky, papoušky, holuby nebo nutrie než na Výstavě drobného zvířectva Třinec.

Pořadatelem tradiční akce byla ZO Českého svazu chovatelů a navštívili jsme ji 14. září. Cesta do chovatelského areálu byla dlouhá, a tak došlo i na tematicky laděnou píseň: „Když jsem já sloužil to první léto…“ Žáci si připomněli, která zvířata mohou na výstavě očekávat a opravdu se bylo na co dívat. V několika dlouhých kotcích byli po dobu výstavy ubytovaní zvláště vyvedení krasavci s dlouhýma ušima nebo různobarevným peřím a žáci si mohli kromě těch běžných prohlédnout také některá plemena nová.

Největší pozornost přitahovali cizokrajní a hluční papoušci a roztomilá mláďata králíků. Jen vyšší pořizovací hodnota způsobila, že do mnoha rodin nepřibyl nový mazlíček. Mezi staršími žáky měla úspěch expozice masožravých rostlin a tak si mnozí odnášeli květináče s drobnými nebo vzrostlejšími exempláři masožravek.

Zbytky kapesného žáci utratili za suvenýry a občerstvení. I když nad námi celou dobu seděla tmavá mračna a ráno spadlo i pár kapek, pláštěnky a deštníky zůstaly suché v batůžcích.

Zpracovala Mgr. Lenka Sobolová

Fotografie z výstavy můžete shlédnout zde