V úterý 21.5. děti MŠ navštívily nemocnici v Třinci v rámci programu „Nebojme se nemocnice“. Herní terapeutka Andrea Ciencialová a nemocniční paní učitelka Katarína Martinková dětem ukázaly, jak to v nemocnici vypadá a co nemocné děti čeká. Formou hry se děti proměnily v lékaře a sestřičky a loutku Kašpárka vyšetřovaly a léčily. Kašpárek i děti už vědí, že se nemocnice nemusí bát. Podívali jsme se také na dětské oddělení, kde se děti uzdravují, do herny, kde si děti hrají a také se povozily na dřevěném kolotoči. Během naší návštěvy byl nemocné děti rozveselit zdravotní klaun a samozřejmě stejně pobavil i naše děti. Na závěr děti dostaly od klauna zvířátka vyrobená z nafouklého balonku, od herní terapeutky dostaly hadrové panenky a od nemocniční učitelky vymalovánku klauna.

Zapsala Bc. L. Gajdzicová

Fotogalerie