V pátek 24. května 2019 vyrazilo čtyřicet žáků naší školy společně s pedagogickým doprovodem za dobrodružstvím. Autobus nás dovezl až k ostravskému Planetáriu, kde byla připravena velice zajímavá zážitková exkurze v rámci projektu MAP II v ORP Třinec, kterou financovalo statutární město Třinec.Ptáte se, jakéže to bylo dobrodružství? Tentokrát nás kromě hvězdné oblohy čekalo i dobrodružství v lidském těle. Dříve než začala projekce v hlavním sále, jsme měli možnost prohlédnout si stálou expozici. Vydávali jsme se postupně cestou ke hvězdám, k planetám a do nitra Země. Nakonec jsme se usadili v pohodlných křeslech a sledovali komentovanou projekci. Nad námi se rozzářily tisíce hvězd, sledovali jsme pohyb Slunce a jeho dráhu po obloze. Pak jsme sestoupili z makrokosmu nad našimi hlavami do středu lidského těla. Dobrodružství stálo za to. Naše těla jsou totiž stejně záhadná jako tělesa nebeská.Bylo to skvělé a hodnotíme na výbornou

Fotogalerie