Žáci ZŠS se dne 14. 11. 2019 zúčastnili tematické a informační lekce s názvem „Pohádkový kolotoč“, která proběhla v Městské knihovně Třinec. Lekce dostala název podle stejnojmenné knihy Jiřího Žáčka, obsahující celou řadu klasických českých pohádek, na které navazují různé pohádkové hrátky.

Žáci měli možnost zatočit si pohádkovým kolotočem, a vybrat postupně jednu ze šesti krásných českých pohádek. Na řadu tak přišly pohádky: Tři prasátka, O perníkové chaloupce, Otesánek a O třech kůzlátkách, které si žáci společně zahráli, odpovídali na otázky a plnili různé zajímavé úkoly. Dvě zbylé pohádky – Zlatovláska a Dlouhý, Široký a Bystrozraký žáci hádali a poznávali podle obrázků.

Cílem celé akce bylo připomenout žákům klasické české pohádky, které jsou v dnešní době trochu opomíjeny, a ustupují moderním kresleným pohádkám či počítačovým hrám. Všichni žáci si celou lekci opravdu užili, velmi hezky spolupracovali s paní knihovnicí i mezi sebou navzájem. Odcházeli spokojení, nadšení, a zároveň natěšení na další podobnou akci.

Mgr. Eva Novobílská