Vánoční výtvarná soutěž Muzea Třineckých železáren a města Třince

„Betlém, jak ho umím já!“

V pátek 14. prosince 2018 si žáci Praktické školy dvouleté vychutnali pravou vánoční atmosféru v areálu Muzea Třineckých železáren a města Třince.

Muzeum pro návštěvníky přichystalo živý betlém, mohli si pohladit živá zvířata – lamy, ovce, kozy, osla, telátko a velblouda. Nebo poslouchat a zazpívat si vánoční písně a koledy. Velmi poutavé bylo i loutkové představení s příběhem nazvaným „Putování za Ježíškem“. Šikovné děti si mohly ve vánoční dílně vyrobit skleněné, dřevěné i papírové ozdoby, namalovat vánoční baňky nebo ozdobit medové perníky. O dobrou náladu se postarali klauni z Balónkova.

Součástí programu bylo slavnostní vyhodnocení již tradiční vánoční výtvarné soutěže „Betlém, jak ho umím já!“. Výrobky našich dvou žáků, betlémy z přírodních materiálů, se líbily hodnotící porotě a získaly ocenění.

Blahopřejeme Kláře Szlaurové a Karlu Gorčicovi a těšíme se z jejich úspěchu.

Zpracovala: Mgr. Ljuba Krzyžanková