Mgr. Daria Gociek

Email: daria.gociek@zstrinec.cz

Konzultační hodiny: po dohodě dle potřeby

Standardní činnosti:

1. Podílí se na vytváření programu poskytování pedagogicko-psychologických poradenských služeb ve škole, včetně programu primární prevence.
  2. Komunikuje s vedením školy, pedagogy, žáky a zákonnými zástupci.

Diagnostika a depistáž:

1. Spolupráce při zápisu do mateřské školy, 1. ročníku základní školy, základní školy speciální a přípravného stupně základní školy speciální.
  2. Diagnostika při vzdělávacích a výchovných problémech žáků.
  3. Zjišťování sociálního klimatu ve třídě.
  4. Screening, ankety, dotazníky ve škole.

Konzultační, poradenské a intervenční práce:

1. Péče o žáky, zejména pomoc při sestavování individuálního vzdělávacího plánu a vedení.
  2. Individuální případová práce se žáky v osobních problémech, zejména konzultace a vedení.
  3. Krizová intervence a zpracování krize pro žáky, pedagogické pracovníky a zákonné zástupce.
  4. Prevence školního neúspěchu žáků, zejména náprava a vedení.
  5. Kariérové poradenství u žáků.
  6. Techniky a hygiena učení pro žáky.
  7. Skupinová a komunitní práce s žáky.
  8. Koordinace preventivní práce ve třídě, programů pro třídy apod.
  9. Podpora spolupráce třídy a třídního učitele.
  10. Individuální konzultace pro pedagogické pracovníky v oblasti výchovy a vzdělávání.
  11. Konzultace se zákonnými zástupci při vzdělávacích a výchovných problémech dětí.
  12. Podpora tolerantního a multikulturního prostředí ve škole a školském zařízení.
  13. Podpora pro dlouhodobě selhávající žáky ve vzdělávání.

Metodická práce a vzdělávací činnost:

1. Participace na přípravě programu zápisu do 1. ročníku základního vzdělávání.
  2. Metodická pomoc třídním učitelům.
  3. Pracovní semináře pro pedagogické pracovníky, konzultace a metodické vedení.
  4. Účast na pracovních poradách školy.
  5. Koordinace poradenských služeb poskytovaných ve škole, zejména výchovného poradce, školního metodika prevence a třídních učitelů.
  6. Koordinace poradenských služeb mimo školu a spolupráce se školskými poradenskými zařízeními, zdravotnickými a dalšími zařízeními.
  7. Metodické intervence z psychodidaktiky pro učitele, včetně podpory při tvorbě školního vzdělávacího programu.
  8. Besedy a osvěta zákonným zástupcům.
  9. Prezentační a informační činnost.
  10. Participace na přípravě přijímacího řízení ke vzdělávání ve střední škole.