• 558 338 450
  • skoly@zstrinec.cz
  • Jablunkovská 241, Třinec

Exkurze ve firmě

V rámci podpory zájmu o dřevoobory jsme navštívili firmu Trinvest.  Vycházející žáci se měli možnost blíže seznámit se zpracováním dřeva a jeho úpravami. Firma je vybavena zařízeními, které se ovládají pomocí počítačů se speciálními programy. Na zakázku vyrábějí nábytek do interiérů a různé formy obkladů i venkovních. Pan Šromek představil žákům nejen materiál, se kterým pracují, ale také byly předvedeny jednotlivé pracovní úkony na všech strojích.

Na závěr jsme viděli finální výrobky, které vznikly pod rukama pracovníků stolárny.

Vedoucí firmy nabídl žákům možnost brigády, kterou si mohou zájemci o práci se dřevem domluvit. Tato nabídka se setkala s pozitivním ohlasem u několika žáků.

Zapsala: Mgr. Vlasta Zemková

Dne: 20.2.2020

Fotogalerie