• 558 338 450
  • skoly@zstrinec.cz
  • Jablunkovská 241, Třinec

Žáci střední školy navštívili Muzeum TŽ a města Třince

Bohaté nabídky výstav a expozic Muzea TŽ a města Třince využili dne 24. 6. 2021 žáci II. A a II. B praktické školy dvouleté. Návštěvou muzea se seznámili s historií našeho města, s kulturním dědictvím a tradicemi regionu. Prohlédli si aktuální výstavu „Příběh jednoho města“, která zachycuje reálný život v Třinci od 30. let až po 80. léta 20. století.  Velice se jim líbila třída s lavicemi a panem učitelem a domácnosti v 30. až 50. létech 20. století. Dále ukázka řemesel, velké prádlo, ložnice a obývací pokoj. Předměty vyvolaly řadu vzpomínek, hodně jich viděli ve svých domovech nebo u babiček. Druhou zajímavostí byla výstava fotografií s názvem „Procházka Třincem před 90 lety a dnes“, kdy se žáci mohli projít Třincem od minulosti po současnost a najít na fotografiích dobové rozdíly. Také je velmi zaujala výstava bytové kultury. Kuchyňky, obývací pokoje a ložnice pro panenky, to byla nádhera. Vybavení kuchyňky či pokojíku odpovídalo pokojům ze skutečných domácností. Na závěr perfektně zorganizované prohlídky muzea žáci vyplňovali kvíz o Třinci, kdy si ověřili, jak byli pozorní a kolik informací si zapamatovali. Dokázali, že se jim výstavy a expozice líbily a své město dobře znají.

Fotogalerie

Zapsala: Mgr. Ljuba Krzyžanková