• 558 338 450
  • skoly@zstrinec.cz
  • Jablunkovská 241, Třinec

Celé Česko čte dětem

První říjnový týden se žáci naší školy zapojili do celorepublikové kampaně Celé Česko čte dětem. Posláním tohoto projektu je prohloubit v dětech zájem o čtení knih, rozvíjet jejich paměť a představivost.

V rámci jedenáctého ročníku tradičního týdne oslav literatury a společného čtení, který probíhal od 4. do 10. října, žáci za pomoci svých učitelů vyráběli „komiksové“ zpracování knih, které si vybrali. Jednalo se například o knihy jako Teta to zase plete od autorky Ivony Březinové či Jak se mají včelí medvídci od Jiřího Kahouna.

Žáci četli vybrané knihy s nadšením a se stejným entuziasmem se vrhli také do výroby „komiksů“, ve kterých se zapojením vlastní fantazie zpracovali přečtené příběhy. Výrobky jsou k nahlédnutí ve vestibulu školy.

Mgr. Simona Novobílská