Archeologické kufříky v Archeoparku Chotěbuz-Podobora

Dne 15. 2. se žáci druhého stupně ZŠ vypravili na velmi zajímavý výlet do Chotěbuzi. Batůžky se svačinou sice všichni měli s sebou, ale v  Archeoparku Chotěbuz-Podobora na nás čekaly sbalené kufry!

Přesněji kufříky, které skrývaly mnoho kopií nástrojů, šperků či keramiky z pravěku a raného středověku. Vše jsme si mohli důkladně prohléhnout a vyzkoušet. V jedné chvíli jsme se tak ocitli v době kamenné a hráli si na lovce mamutů, vyzkoušeli jsme si rozdělávání ohně pomocí klacíků – což vůbec nebylo jednoduché, mohli jsme si pohladit kůže různých zvířat, které pravěcí lovci lovili…

… a za chvíli jsme už míchali cín s mědí v době bronzové. Na své si přišli jak kluci, tak i holky. Mohli jsme si prohlédnout zbraně i šperky.

Všichni jsme si dnešní dopoledne moc užili a určitě se do Archeoparku Chotěbuz-Podobora ještě nejednou vypravíme.

Ve školní fotogalerii můžete nakouknout do minulosti s námi.

Mgr. Anna Raab