• 558 338 450
  • skoly@zstrinec.cz
  • Jablunkovská 241, Třinec

Ocenění v dopravní kampani

V letošním roce se naše škola zapojila do dopravní kampaně Had Eda, která motivuje děti cestovat do školy šetrnou dopravou. Namísto autem se vypraví pěšky, na kole nebo veřejnou dopravou. Dopravě pomůže, i když se jedním autem do školy přepraví více dětí (spolujízda). Tím hra pomáhá snižovat negativní vliv automobilové dopravy ve městech a obcích, přispívá ke zdravému pohybu dětí a čistějšímu ovzduší. Spolu s dětmi postupně mění své dopravní návyky v mnoha případech i jejich rodiče.

Hru jsme pojali velice zodpovědně a každodenní poctivé doplňování Hada Edy přineslo ovoce. Třída 1. Pršj byla vylosována a vyhrála krásnou sladkou odměnu.

16.6. jsme se společně s devátou třídou vypravili plni očekávání odměnu vyzvednout. V kavárně u Maroszka nás mile přivítali nádherným dortem. Děti zasedly ke stolům a společně jsme oslavili výhru a prožili krásné dopoledne.

Fotogalerie

H. Szkanderová