• 558 338 450
  • skoly@zstrinec.cz
  • Jablunkovská 241, Třinec

Zdravotní klauni navštívili žáky základní školy speciální

Pro žáky základní školy speciální byla velkým zpestřením výuky návštěva Zdravotních klaunů z Brna. Ti přijeli do naší školy v rámci projektu ZŠS Terapiemi na cestě k sobě, aby ukázali, že zpěv a hudba, pohyb a tanec, barvy a úsměv dokážou vykouzlit každému člověku dobrou náladu. Všem žákům i dospělákům složili klauni vtipnou básničku či písničku, zahráli veselou scénku, zatančili – nenechali nikoho bez povšimnutí!

Zdravotní klaun je dobročinná organizace, jejímž posláním je vytvářet prostřednictvím dramaterapie a hudby uvolněné prostředí, radost a smích. Speciálně vyškolení klauni pozitivně působí na psychickou pohodu všech přítomných, a přispívají tak ke zlepšení jejich celkového zdravotního stavu.

Děkujeme, že přes svůj nabitý program přijali naše pozvání do Třince a přijeli rozveselit žáky i nás – pedagogy. Budeme se těšit na další setkání.

Fotogalerie

Zpracovala Mgr. Anna Stellerová