• 558 338 450
  • skoly@zstrinec.cz
  • Jablunkovská 241, Třinec

Den tísňové linky 155

V pondělí 15. 5. se žáci 1. a 2. stupně ZŠS zúčastnili celorepublikové akce s názvem „Den
otevřených dveří – Den tísňové linky 155“. Akce se konala v Nemocnici Třinec, Kaštanová,
v budově záchranné služby. Na žáky čekala čtyři různá stanoviště plná zajímavých informací, praktických ukázek a často i vlastních prožitků. Prohlédli si vůz rychlé záchranné služby, seznámili se s jeho vybavením a s podrobnými informacemi o ošetření pacientů a záchraně života během jízdy. Vyzkoušeli si resuscitaci dospělého člověka i malého dítěte, poslechli si rady, jak postupovat v různých situacích. Seznámili se i s prací operátorů tísňových linek, zopakovali si s nimi správný postup při telefonátech, telefonní čísla i možnosti a výhody používání aplikace Záchranka. Posledním bodem bohatého programu byla simulace dopravní nehody přímo v terénu, ohlášení nehody, a přímý zásah záchranářů ke zraněným osobám.
I přes nepřízeň počasí byla akce velmi zdařilá a žáci odcházeli plni dojmů, zážitků a nových
informací.

Fotogalerie

Zapsala: Mgr. Eva Novobílská