• 558 338 450
  • skoly@zstrinec.cz
  • Jablunkovská 241, Třinec

VZPoura úrazům

S úrazy se člověk v životě setkává mnohokrát. Stačí drobná nepozornost, spěch nebo zasnění a neštěstí je na světě. Většinou to skončí pláčem, modřinou, boulí nebo drobnou odřeninou. Ale občas se stane, že nám úraz může změnit celý život.

Právě o tom nám ve středu 20. 9. vyprávěli pánové Zbyněk a Radek, kteří kvůli spěchu a nepozornosti přišli k těžkému úrazu a skončili na invalidním vozíku. Vyprávěli nám o svých pocitech, ale hlavně o bojovnosti a chuti všemu se znova naučit, zvykat si na nový život a zapojení se do „normálního“ života. A musím říct, že se to oběma podařilo. Oba mají rodiny, děti, vedou aktivní život, věnují se mnoha sportům a hlavně… jezdí po školách, kde se snaží dětem problematiku úrazů přiblížit, upozornit je na rizikovost určitých životních situací a naučit je, jak lze vhodnými preventivními opatřeními tato rizika omezit na minimum.

Fotogalerie