• 558 338 450
  • skoly@zstrinec.cz
  • Jablunkovská 241, Třinec

Kulig

Leden, zima… A co k tomu patří? No přece sníh a mráz! A když se k tomu přidá ještě modrá obloha a sluníčko, tak z toho je zimní pohádka. A ta na nás dnes čekala v polské Istebné.

Už ráno jsme nastoupili do slovenského autobusu a v Istebné na parkovišti na nás čekala polská skupina. Právě tam začínalo naše zimní dobrodružství v rámci mezinárodního projektu Visegrad Fund „Indeed for all children II.“

Z autobusu jsme přesedli na vozy tažené koňmi a vydali jsme se na vyjížďku do okolních lesů. Tato atrakce se v Polsku jmenuje KULIG a musíme říct, že jsme si to moc užili. Chvílemi jsme jeli klidně pomalu a chvílemi to dost drncalo, ale byla to docela legrace.

Po projížďce a hrách na sněhu jsme se přesunuli do restaurace Dwór Kukuczki, kde jsme si v rámci cukrářského workshopu připravili chutný dezert.

Plní dojmů jsme se vrátili zpět do Třince, ale střípky z našeho pohádkového dne si můžete i vy prohlédnout ve fotogalerii.

Anna Raab

Fotogalerie