• 558 338 450
  • skoly@zstrinec.cz
  • Jablunkovská 241, Třinec

Muzikoterapie v mateřské škole

V úterý 27.2. proběhlo v rámci projektu Rozvoj kvality vzdělávání v ZŠ a MŠ financovaného z Operačního programu Jan Amos Komenský v prostorách MŠ další skvělé komunitní setkání rodičů s dětmi, kdy všichni účastníci měli možnost pod vedením Mgr. Anny Stellerové prožít krásné, příjemné a veselé chvíle v rámci muzikoterapie, při poslechu zvuků netradičních nástrojů.

Muzikoterapie byla tentokrát aktivní, kdy se rodiče s dětmi měli možnost úvodem vzájemně seznámit prostřednictvím bubnování na africké bubny „djembe“, dále se zrelaxovat při hře na tibetské mísy, kdy děti nejvíce zaujalo pozorování zvukových vibrací odrážejících se ve vodě. Za doprovodu šamanského bubnu a kalimby (a také společného tance) si pak všichni účastníci mohli poslechnout pohádku o medvědovi a myšce a závěrem si vyzkoušet hru na nejrůznější netradiční nástroje. Celé toto odpolední setkání se odehrálo ve velmi pohodové atmosféře, z reakcí rodičů bylo znát, že si to společně s dětmi velmi užili a těší se na další připravované akce a setkání.

Fotogalerie