• 558 338 450
  • skoly@zstrinec.cz
  • Jablunkovská 241, Třinec

Muzikoterapie na ZŠS

V rámci celoročního projektu Terapiemi na cestě k sobě probíhaly na základní škole speciální muzikoterapeutické hodiny. Během měsíce dubna se jich účastnili postupně žáci všech tříd, aby si mohli na vlastní kůži vyzkoušet účinky léčivé hudby a zapojit se jak aktivně, tak pasivně do procesu hraní. Někteří žáci dali přednost hře na bubny djembe, jiní měli chuť zahrát si na jiné netradiční hudební nástroje a ostatní se chtěli jen zaposlouchat do zvuků a melodií hudby v bezpečném a útulném prostoru třídy, které jim bylo vytvořeno. Na každého tato činnost působila jinak: někteří si s radostí zahráli, zazpívali i zatancovali, ostatní odpočívali. Všechno bylo správně. Na závěr všichni žáci a dospěláci sdělili své pocity z prožitého a rozloučili se se zvonečkem koshi s přáním tuto akci opakovat.

Fotogalerie

Zapsala: Mgr. Anna Stellerová