Zimní olympijské hry v 2. A a 6. A ZŠS
Pedagogové tříd 2. A a 6. A na odloučeném pracovišti uspořádali Speciální olympiádu, aby žákům přiblížili téma zimních olympijských her konaných v té době v Itálii. Pro posílení motivace a sebevědomí žáků vytvořili zjednodušenou verzi olympiády s disciplínami jako hokej s pěnovým pukem, slalom mezi kužely, jízda na upravených bobech, saních či bruslích.
Žáci se během celého týdne seznamovali se zimními sporty prostřednictvím reálných předmětů (brusle, hokejka, helma, běžky, sáně), hmatových her, pracovních listů a také sledováním přímých přenosů či záznamů zimní olympiády. Aktivity spojené se zimními sporty se prolínaly všemi předměty, od pracovních činností a výtvarné výchovy např. tvořením olympijských kruhů a vybarvováním obrázků, přes rozumovou a smyslovou výchovu, kde bylo cílem zapojit co nejvíce smyslů, logické myšlení a koncentraci, až po pohybovou a zdravotní tělesnou výchovu, kde se žáci učili jak orientaci v prostoru, tak koordinaci pohybů.
Jedním z nejdůležitějších aspektů byl nácvik sociálních dovedností – fandění během sportovního utkání doprovázené hlasitou hrou na bubny a upevňování pravidel hry, především Fair Play. Žáci si za svůj sportovní výkon odnesli domů speciální medaile a hezký zážitek.
Zapsala: Mgr. Anna Stellerová