V čtvrtek 19. března se žáci 1. a 2. stupně naší školy společně zapojili do tradičního vynášení Morany, které symbolicky představuje rozloučení se zimou a přivítání jara. Tato lidová tradice, zakořeněná v dávných zvycích našich předků, je spojena s nadějí na nový život, teplo a probouzející se přírodu.
Společným průvodem a následným „vynesením“ Morany si žáci nejen připomněli význam tohoto zvyku, ale zároveň měli možnost zažít atmosféru lidových tradic a posílit vzájemnou sounáležitost napříč ročníky.