• 558 338 450
  • skoly@zstrinec.cz
  • Jablunkovská 241, Třinec

Oznámení

Vážení rodiče, milí žáci, informuji vás, že na základě novely usnesení Ministerstva zdravotnictví č.j. MZDR 14600/2021-8/MIN/KAN ze dne 4. května 2021 se od 10. května 2021 bude ve škole provádět vyšetření žáků základní školy a střední školy prostřednictvím neinvazivního preventivního antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 s frekvencí jedenkrát týdně s tím, že test se provede první den osobní přítomnosti žáka ve škole…

Karnevalový rej v mateřské škole

Veliké veselí čekalo děti v den karnevalu 21.2. Společně jsme vyzdobili třídu, nafoukli balónky a nechali masky, aby se představily. Po přehlídce masek přišly na řadu soutěže, aktivity a hry, kde děti procvičovaly zručnost, rychlost, spolupráci. Všechny děti získaly sladkou medaili a na závěr si užily karnevalovou diskotéku. Fotogalerie

Návštěva Azylového domu pro rodiče s dětmi

Dne 9. 2. 2024 navštívili žáci 2. stupně ZŠ a SŠ třinecký Azylový dům pro rodiče s dětmi. Seznámili se s posláním tohoto zařízení, kterým je ubytování a podpora osob pečujících o nezaopatřené děti a těhotné ženy v získání a udržení vhodného bydlení. Prohlédli si celé zařízení a od pracovníků si vyslechli nejčastější příčiny pobytu v azylovém domě. V živé diskuzi společně žáci, pedagogové…

Pozvánka na rodičovský klub

Vážení rodiče, zveme Vás na již tradiční rodičovský klub, který proběhne v pátek 23. února 2024 od 8:30 hod. v místnosti ranní družiny. Tentokrát pod vedením školní psycholožky Mgr. Darii Gociek na téma Sexualita dětí a mládeže s mentálním postižením.

Karneval na 1. stupni základní školy

Dne 8. února 2024 se žáci 1. stupně základní školy bavili na tradičním školním karnevalu, na který se pečlivě chystali výrobou karnevalových masek a ozdob. V pěkně vyzdobené tělocvičně se promenádovaly různé masky – kovboj, sportovci, hasiči, berušky… Čas plynul při hudbě a tanci velmi rychle, nechyběly také různé hry a soutěže, které byly odměněny malou sladkou odměnou. V letošním…

Projekt Valentýnská párty

Žáci střední školy, kteří už odrostli školním karnevalům, si připravili valentýnskou párty, která se letos konala 9.2. Není to původní český svátek a je příliš komerční, vytýkají svátku sv. Valentýna mnozí kritici. Na druhou stranu je zaměřen na vztahy mezi lidmi a poděkování těm, které máme rádi. Tak proč se s ním neseznámit podrobněji, ať si žáci udělají názor sami. Žáci…

Karneval aneb masopustní rej v základní škole speciální

Ve středu 7. února 2024 se konal tradiční karneval pro žáky základní školy speciální. Karneval bývá součástí každoročního týdenního projektu s názvem „Masopustní rej“, kdy se výuka v různých předmětech zaměřuje na masopustní období. Žáci se seznamují s lidovými zvyklostmi, vyrábějí karnevalovou výzdobu, někteří připravují také své kostýmy. Letos si dokonce žáci nacvičili v tělesné výchově vtipné karnevalové tance pro ostatní. Bylo to veselé…

Karneval v pyžamu ve třídě II. A a IV. A ZŠS

Trochu netradiční karneval se konal ve středu 7. února 2024 ve třídách II. A a IV. A na odloučeném pracovišti. Už jen samotné oblékání do pyžam bylo nejen příjemné, ale i vtipné, některým žákům to nesedělo do běžného režimu dne ve škole. V pyžámku a s oblíbeným polštářem jsme sdíleli mnoho aktivit, poslechli jsme si pohádku Počítání oveček, zazpívali ukolébavku…

 Exkurze do azylového domu pro muže

Navázali jsme spolupráci s Magistrátem města Třince a s Mgr. Starzykem, soc. kurátorem a vedoucím agendy prevence. Výsledkem byla 26. 1. 2024 exkurze do azylového domu pro muže, kterým nás provedl Mgr. Starzyk a pracovníci azylového domu. Společně nás seznámili s následky zavilostí užívání alkoholu a drog, s možností využití služeb azylového domu, prohlédli jme si pokoje, seznámili se s pravidly a s dalšími možnostmi,…