• 558 338 450
  • skoly@zstrinec.cz
  • Jablunkovská 241, Třinec

Žáci střední školy se seznámili s tradicí včelařství

Včelařství patří k jednomu z nejstarších oborů lidské činnosti. Včelí produkty, získané včelaři od včely medonosné, jsou velice vzácné. Význam včelařství není pouze v jeho produktech, ale ve schopnosti včel opylovat rostliny. Tyto i další zajímavé informace se dozvěděli žáci naší střední školy v rámci projektu Šablony pro SŠ a VOŠ II – Podpora polytechnického vzdělávání. Pan Milan Motyka, zkušený včelař a fotograf, poutavě vyprávěl žákům o životě včel, jejich užitečnosti a prospěšnosti medu pro zdraví. Své povídání doplňoval fotografiemi včel, úlů, květin, stromů a čtením medových pohádek. Pan Motyka je zaujal i vyprávěním o prastarém způsobu chovu včel v dutinách stromů, kterému se říká brtnictví. Došlo i na rukodělné činnosti – na závěr zajímavého povídání si žáci vyrobili přívěsky a svíčky ze včelího vosku. Pan Motyka naše žáky velmi zaujal, dozvěděli se, co všechno musí udělat k dobrému soužití se včelami.

Fotogalerie

Mgr. Ljuba Krzyžanková