• 558 338 450
  • skoly@zstrinec.cz
  • Jablunkovská 241, Třinec

Literární lekce žáků střední školy v knihovně

Žáci střední školy navštívili v pátek 5. 11. 2021 třineckou knihovnu.

Literární lekci s názvem „Co se děje, když se děje počasí“ provázela stejnojmenná knížka autorek Sabiny Konečné a Terezy Markové. Žáci se seznámili s naučnou literaturou, která je zdrojem mnoha zajímavých informací. Knížka jim pomohla hledat odpovědi na otázky, které se týkaly počasí a jeho změn během ročních období: Jaký tvar má dešťová kapka? Proč fouká vítr? Odkud se bere sníh? Jak se to stane, že začne bouřka? Co je to jinovatka?

Žáci se učili s naučnou literaturou pracovat a hledali informace pomocí úkolů, které dostali od paní lektorky Mgr. Mariky Zadembské. Během lekce byly rozvíjeny i kompetence komunikativní – žáci si zahráli na „meteorology“ a v „televizi“ předpovídali počasí na příští dny. Učili se formulovat a vyjadřovat své myšlenky. Literární lekce byla kvalitně připravená, výběr aktivit a úkolů byl pestrý a žáky velmi zaujal. Nakonec se všichni spokojeni vraceli krásným podzimním dnem zpět do školy.

Fotogalerie

Zapsala: Mgr. Ljuba Krzyžanková