• 558 338 450
  • skoly@zstrinec.cz
  • Jablunkovská 241, Třinec

Školní dílny na SOŠ TŽ

Dne 5. 11. 2021 byli naši žáci pozváni Střední odbornou školou Třineckých železáren k prezentaci technického oboru „E“- Strojírenské práce. Seznámili se nejen se samotným učebním oborem, ale měli možnost si vyzkoušet své praktické dovednosti. V rámci „školní dílny“ pro ně byla přichystána aktivita, kdy pod vedením zkušeného učitele SOŠ TŽ a dohledem dalších dospělých sestavovali ptačí krmítko. Našim žákům práce se dřevem, kladívkem a hřebíky nečinila příliš velké potíže. Všichni se práce zhostili velmi zdatně. Svůj výrobek si odnesli s nadšením a s plánem pověsit ptačí krmítko na zahradě u domu či u školy.

Akce byla naplánována v rámci profesní orientace pro žáky praktické školy dvouleté a žáky devátého ročníku základní školy.

Fotogalerie

Mgr. Vlasta Zemková