• 558 338 450
  • skoly@zstrinec.cz
  • Jablunkovská 241, Třinec

Vybarvujeme hada Edu

Vážení rodiče,

naše škola se zúčastní dopravní hry „Vybarvujeme hada Edu“, která bude probíhat během měsíce dubna. Jedná se o aktivitu k podpoře udržitelného cestování jako je chůze, jízda
na kole, cestování veřejnou dopravou nebo spolujízda pro cesty do školy.

Každý žák, který bude v průběhu aktivity cestovat do školy udržitelným způsobem, získá
za daný den samolepku – puntík. Za udržitelné způsoby cestování je považována chůze, jízda na kole, autobusem, vlakem nebo s využitím spolujízdy. Všechny samolepky se postupně lepí na plakát s dopravním hadem Edou, který si žáci každé třídy vyrobili. Cílem je polepit hada samolepkami za udržitelný způsob cestování do školy. Během aktivity žáci získají různé motivační odměny (např. den bez domácích úkolů…).

Doufáme, že touto aktivitou přispějeme k udržitelnému způsobu cestování a zlepšíme dopravní situaci v našem městě.