• 558 338 450
  • skoly@zstrinec.cz
  • Jablunkovská 241, Třinec

Knihovnická lekce Včely

V pátek 1. 4. se všechny třídy ZŠS zúčastnily literární a tematické besedy s názvem „Včely“, která proběhla tentokrát ve škole. Krásná jarní lekce byla zaměřená na život včel a jejich užitek pro člověka.

Žáci se hravou formou seznámili se složením včelího těla a jeho jednotlivými částmi. Snažili se kreslit velkou včelu na tabuli a společně počítali, kolik má očí, nohou, křídel, kde má v těle umístěno srdce apod. Paní knihovnice s sebou přinesla spoustu krásných knih o včelách s nádhernými poutavými obrázky. Žáci s jejich pomocí postupně zjišťovali, jak se včelky rodí, jak žijí v úlech, co sbírají na květech a co je jejich hlavním produktem.

Lekce byla zajímavá a pro žáky velmi poučná. Procvičili si nejen věci známé, ale dozvěděli se především mnoho nových informací a zajímavostí o životě včel i jejich ochraně.

Fotogalerie