• 558 338 450
  • skoly@zstrinec.cz
  • Jablunkovská 241, Třinec

Školní výlet „Za tajemstvím včeliček“

V pondělí 16. 5. 2022 jsme se my, žáci druhého stupně základní školy, zúčastnili školního výletu do Mostů u Jablunkova. Cílem se stalo informační centrum „GOTIC“, kde nás čekal pan včelař Motyka, aby nás seznámil, jak to vlastně chodí mezi včelkami. Ani nevíme, jak utekly celé dvě hodiny, kdy nám nejen vyprávěl různé zajímavosti ze života včel, ale přichystal i množství soutěží a krásných cen. Zkoušeli jsme si také včelařské klobouky a sami posuďte, jak nám slušely. Kromě cen, které jsme téměř všichni vyhráli, jsme si odnášeli krásné omalovánky a každá třída dostala knížku včelích pohádek, kterou napsal sám pan včelař. Než nám jel vlak zpátky do Třince, stihli jsme navštívit milou cukrárničku u hřiště. Zmrzlina chutnala jako med. Počasí bylo nádherné, takové „včelí“. Pak jsme se vzorně jako ty včelky vrátili zpátky do svého úlu – do školy.

Fotky v galerii Vám přiblíží atmosféru výletu.

Zpracovala: Mgr. Jolana Heczková

Fotogalerie