• 558 338 450
  • skoly@zstrinec.cz
  • Jablunkovská 241, Třinec

Programy primární prevence poskytované Policií ČR

V pondělí 3. 10. 2022 se žáci naší školy zúčastnili čtyř besed organizovaných Policií ČR.

Žáci, kteří se účastnili programu Policista, se dověděli, co patří k dobrému policistovi. Nepřekvapila je vysílačka, bloček na pokuty, odznak, pouta, ani pistole. Dopravní prostředky jsou naopak různé – rychlé auto, kůň, čtyřkolka, vodní skútr. Děti dokázaly rozlišit, jaký je rozdíl mezi loupeží a krádeží, a kdy se na policii mohou obrátit. Zajímaly se o otisky prstů, jejich jedinečnost a o mnoho dalšího. Podstatné je, že od tohoto dne ví, že zaměstnanci policie jsou vstřícní, laskaví a usměvaví a že se na ně můžeme vždy s důvěrou obrátit. O to více chtějí stát na té správné straně zákona.

K podobnému závěru dospěli i žáci, kteří se účastnili přednášek zaměřených na drogy a závislosti. Paní policistka všechny seznámila nejen s teoretickými poznatky, ale přednášku obohatila hlavně o své vlastní zkušenosti z terénu. Žáci si vyslechli několik příběhů se špatným koncem, kde byli hlavními aktéry mladiství, často děti, a hlavním viníkem právě závislost nebo jen chuť vyzkoušet „zakázané ovoce – drogu“. Kéž by si všichni odnesli ponaučení a nemuseli se poučit až z vlastních chyb. Tohle je přání nejen pedagogů, ale určitě i všech rodičů.

Fotogalerie