• 558 338 450
  • skoly@zstrinec.cz
  • Jablunkovská 241, Třinec

Den otevřených dveří na Střední odborné škole Třineckých železáren

V rámci spolupráce naší školy se školou střední odbornou se dne 9.12.2022 konala pro naše žáky ukázka „E“ oborů – strojírenské práce, stravovací a ubytovací služby a pečovatelské služby. Jelikož jsou to obory praktické, celá akce byla vedena tímto směrem. Vycházející žáci si prakticky vyzkoušeli dovednosti v jednotlivých oborech. Pracovali v kuchyni, kde si připravili za pomoci studentů dortík, který si sami nazdobili. Jelikož byl čas adventu, tvořili také vanilkové rohlíčky. Druhou aktivitou byla výroba vánoční dekorace, kde si vyzkoušeli především jemnou motoriku. Třetí činností z oblasti technické byla práce s plechem nebo dřevem, kde tvořili slona nebo píšťalku pod vedením učitele. Velkou zábavou bylo pro žáky ovládání vlakové soupravy pomocí PC technologie. Na závěr jsme byli pozváni k přípravě občerstvení, kde si každý dle svých chutí dozdobil chlebíček. Ochutnali jsme míchané nápoje, které připravili studenti hostitelské školy.

Naši žáci byli velmi nadšeni celým dopolednem i samotnými aktivitami, které si prakticky vyzkoušeli. Po ukončení praktické školy dvouleté mohou uvažovat o další profesní dráze, a to studiu „E“ oboru na Střední odborné škole Třineckých železáren.

Fotogalerie