• 558 338 450
  • skoly@zstrinec.cz
  • Jablunkovská 241, Třinec

7. ročník Kuchařské soutěže praktických škol jednoletých a dvouletých

V letošním školním roce nám štěstí konečně přálo a byli jsme vybráni mezi soutěžní družstva,
která se zúčastnila 7. ročníku kuchařské soutěže praktických škol jednoletých a praktických
škol dvouletých. Letos se kuchtilo na téma SUŠENKY.

Soutěž se uskutečnila 30. 3. 2023 v prostorách SŠ, ZŠ a MŠ pro sluchově postižené  v Olomouci. Naši školu reprezentovalo tříčlenné družstvo děvčat z I.A praktické školy dvouleté. Přípravy začaly už v únoru, kdy jsme začali přemýšlet, které sušenky by mohly porotě, složené ze samých odborníků na zdravou výživu, opravdu chutnat. Vyzkoušeli jsme čokoládové, ořechové, vločkové a nakonec pistáciové a to byla správná volba. Konkurence byla veliká, celkem soutěžilo 13 družstev, ale porotě i všem ostatním naše pistáciové sušenky chutnaly a družstvo získalo krásné 2. místo. Domů jsme si odvezli pohár, medaili, diplom, krásné ceny a spoustu nových zážitků.

Moc blahopřejeme!

Mgr. Jana Heczková

Fotogalerie