• 558 338 450
  • skoly@zstrinec.cz
  • Jablunkovská 241, Třinec

Karvinská Abilympiáda

Dne 3. dubna 2023 se 7 žáků základní a střední školy zúčastnilo již 9. ročníku Abilympiády, kterou pořádala SŠ, ZŠ a MŠ v Karviné. Slavnostní den zahájila ředitelka školy Mgr. Marcela Jagošová, která přivítala všechny přítomné, seznámila je s programem akce a popřála  soutěžícím hodně úspěchů. Cílem poutavé akce bylo rozvíjet zručnost a manuální dovednosti mladých lidí se zdravotním postižením. Na naše žáky čekalo 7 soutěžních disciplín: aranžování květin, mechanická montáž, hrátky s drátky, pletení velikonoční pomlázky, studená kuchyně, malování kávou a práce se dřevem. A tak se zájmem a trpělivostí pracovali, tvořili a uplatňovali svou fantazii. Hotové práce vyhodnotila porota, která vybrala 3 nejlepší výrobky z každé  kategorie. Čtyři žáci naší školy získali ocenění a odváželi si domů krásné ceny. Některým se dařilo i dvakrát. Pocit z dobře vykonané práce si odnášeli všichni. Pro soutěžící byly v průběhu dopoledne také připraveny doprovodné akce. Jejich výběr byl pestrý, proto si každý žák našel to své. Žáci zdobili velikonoční perníčky, nechali se malovat na obličej, tetovat nebo se nechat zvěčnit v zábavním fotokoutku plném rekvizit a odnést si fotografii domů. Žáci v Karviné prožili velmi příjemné a tvořivé dopoledne. Vše bylo prima, všichni se shodli, že se těší na příští, již desátý ročník karvinské Abilympiády.

Fotogalerie