• 558 338 450
  • skoly@zstrinec.cz
  • Jablunkovská 241, Třinec

Hiporehabilitace aneb pohled z koňského hřbetu

V rámci celoročního projektu „Terapiemi na cestě k sobě“ se žáci ZŠS v letošním školním roce pravidelně účastnili hiporehabilitace a různých aktivit s využitím koní, kterou nabízí Jízdárna Vitality Slezsko v Bystřici. Do pravidelných hiporehabilitačních „výletů“ se zapojili žáci 2. stupně ZŠS a navštívili Jízdárnu Vitality Slezsko celkem šestkrát. Žáci mohli pravidelně zažít jízdu na koni pod vedením fyzioterapeutky a zkušeného personálu. Vyzkoušeli si také jak o koně pečovat, čistit je a vodit. Naprosto přirozeně se tak všichni seznámili se zajímavostmi ze života koní. Tím mnozí získali sebedůvěru, odvahu, ale taky posílili svou fyzickou zdatnost a mimo jiné prohloubili také svá přátelství mezi spolužáky navzájem.

Fotogalerie

Zpracovala: Mgr. Ivana Golíková