• 558 338 450
  • skoly@zstrinec.cz
  • Jablunkovská 241, Třinec

Za historií Těšínska

V úterý 23.5.2023 se žáci I. Prš jednoleté a I. B Prš vydali vlakem na exkurzi do Muzea Těšínska v Českém Těšíně. Paní průvodkyně se na nás poctivě připravila a zaměřila se na exponáty, které si žáci mohli osahat a vyzkoušet. Velký zájem vzbudil žraločí zub z oddělení zkamenělin a geologie, tlačení vozíku s narubaným uhlím a svícení havířskými lampami v šachtě věnované těžbě uhlí. V expozici beskydské přírody si žáci mohli osahat exponáty divokých zvířat a porovnat, kolik  doopravdy váží. Odvážlivci si podojili kozu a vyzkoušeli si paruky, koruny a pláště těšínských knížat. I když zážitků bylo mnohem více, přesto jsme všechno nestihli a museli jsme návštěvu ukončit. S paní průvodkyní jsme se domluvili, že přijedeme zase na podzim.

K historii Těšínska patří i Čítárna a kavárna Avion, kde už na nás čekali. Žáci si objednali občerstvení a poslechli klavírní koncert. Uspokojili jsme všechny smysly. Děkujeme  pracovníkům Muzea i obsluze v kavárně Avion, že si poradili s tak náročnou skupinou jako jsme my.

Fotogalerie

Zpracovala Mgr. Lenka Sobolová