• 558 338 450
  • skoly@zstrinec.cz
  • Jablunkovská 241, Třinec

Literární lekce žáků střední školy v knihovně

Žáci střední školy velmi rádi navštěvují třineckou knihovnu, kde se mezi knížkami cítí dobře. Nejinak tomu bylo i v úterý 31. 10. 2023, kdy se zúčastnili literární lekce „Co je to ilustrace?“. Paní knihovnice MgA. Pavla Krkošková Byrtusová žáky seznámila s významem ilustrace, s cestou knihy od autora ke čtenáři. Promítla jim filmové ukázky práce významných českých i světových ilustrátorů knih, s typickými znaky jejich ilustrací. Viděli, že kromě kresby a malby mohou být knihy ilustrovány formou koláží, grafikou, textilními šitými nebo vyšívanými obrázky, fotografiemi nebo loutkami. Pěkným zpestřením literární lekce byla výstava ilustrátorky Andrey Tachezy v galerijních prostorách knihovny. Žáci si mohli prohlédnou její obrázky, ilustrace v dětských knihách a také splnit úkoly, které byly připraveny v souvislosti s touto výstavou. Na závěr literární lekce se sami stali ilustrátory. A to své věty, kterou si dle pokynů paní knihovnice sami utvořili a pak nakreslili. Práce je bavila a obrázky byly zdařilé. V knihovně se žáků jako vždy velmi líbilo a určitě sem opět zavítají.

Fotogalerie

Zpracovala:  Mgr. Ljuba Krzyžanková