• 558 338 450
  • skoly@zstrinec.cz
  • Jablunkovská 241, Třinec

Muzikoterapie v MŠ

Ve středu 22. 11. proběhlo v rámci projektu Rozvoj kvality vzdělávání v ZŠ a MŠ financovaného z Operačního programu Jan Amos Komenský v odpoledních hodinách v prostorách MŠ první komunitní setkání rodičů s dětmi v tomto školním roce pod vedením speciální pedagožky paní Mgr. Anny Stellerové, která absolvovala studium celostní muzikoterapie a další doplňující kurzy. Muzikoterapie byla rozdělená na dvě části, pasivní a aktivní, kdy jsme se v první části všichni společně přivítali za doprovodu rytmizování na africké bubny „djembe“, dále si rodiče společně s dětmi měli možnost vyzkoušet různé netradiční nástroje, jako jsou kupříkladu zvonkohry „koshi“ či „kalimba“. Ve druhé části měli všichni účastníci muzikoterapie možnost zrelaxovat se při poslechu dalších netypických hudebních nástrojů. Celé setkání bylo završeno hrou na tibetskou mísu naplněnou vodou, kdy všechny děti měly možnost vyzkoušet si nejenom hru na ni, ale také mohly pozorovat léčivé vibrace odrážející se ve vodě. Muzikoterapie proběhla ve velmi příjemné a pohodové atmosféře, po pozitivní zpětné vazbě od rodičů víme, že si to všichni zúčastnění velmi užili a těší se na další společná setkání.

Fotogalerie