• 558 338 450
  • skoly@zstrinec.cz
  • Jablunkovská 241, Třinec

 Exkurze do azylového domu pro muže

Navázali jsme spolupráci s Magistrátem města Třince a s Mgr. Starzykem, soc. kurátorem a vedoucím agendy prevence. Výsledkem byla 26. 1. 2024 exkurze do azylového domu pro muže, kterým nás provedl Mgr. Starzyk a pracovníci azylového domu. Společně nás seznámili s následky zavilostí užívání alkoholu a drog, s možností využití služeb azylového domu, prohlédli jme si pokoje, seznámili se s pravidly a s dalšími možnostmi, které jsou klientům nabízeny. Paní ředitelka azylového domu nám vysvětlila, jakou materiálovou pomoc mohou klienti dostat, a terénní soc. pracovník nám ukázal jednání s klienty a pomoc při vyřizování dokladů nebo dávek.

Cílem exkurze byla ochrana před závislostmi, následky závislostí, jednání v mimořádných situacích, komunikace s úřady a organizacemi poskytující pomoc. Naši žáci nebyli jen pasivní posluchači. Při prohlídce narazili na dveře s pokaženým zámkem, vypůjčili si nářadí a dveře opravili. Exkurze na žáky silně zapůsobila, podobnou akci zorganizujeme i do azylového domu pro rodiče s dětmi.

Fotogalerie

Zpracovala Mgr. Lenka Sobolová