• 558 338 450
  • skoly@zstrinec.cz
  • Jablunkovská 241, Třinec

Karneval aneb masopustní rej v základní škole speciální

Ve středu 7. února 2024 se konal tradiční karneval pro žáky základní školy speciální. Karneval bývá součástí každoročního týdenního projektu s názvem „Masopustní rej“, kdy se výuka v různých předmětech zaměřuje na masopustní období. Žáci se seznamují s lidovými zvyklostmi, vyrábějí karnevalovou výzdobu, někteří připravují také své kostýmy. Letos si dokonce žáci nacvičili v tělesné výchově vtipné karnevalové tance pro ostatní.

Bylo to veselé dopoledne plné hudby a karnevalové zábavy. Nechyběla samozřejmě promenáda masek a vyhodnocení těch nejzajímavějších kostýmů, malé sladké občerstvení i drobné odměny za účast v soutěžích.

Zpracovala Mgr. Ivana Golíková

Fotogalerie