• 558 338 450
  • skoly@zstrinec.cz
  • Jablunkovská 241, Třinec

Projekt Valentýnská párty

Žáci střední školy, kteří už odrostli školním karnevalům, si připravili valentýnskou párty, která se letos konala 9.2. Není to původní český svátek a je příliš komerční, vytýkají svátku sv. Valentýna mnozí kritici. Na druhou stranu je zaměřen na vztahy mezi lidmi a poděkování těm, které máme rádi. Tak proč se s ním neseznámit podrobněji, ať si žáci udělají názor sami.

Žáci připravili občerstvení a dekorace, které dotvářely valentýnskou atmosféru. Vstupenkou byla prázdná valentýnka a něco červeného na sebe. Na počátku byli seznámeni s historií svátku, s jeho praktikováním v anglosaských zemích a se zvyky, které s sebou přináší. Pak si každý vylosoval spolužáka, kterému do valentýnky napsal něco pěkného a společně jsme si ocenění každého žáka přečetli. Jestli je Valentýn o tom, jak udělat někomu radost, tak se nám tento svátek líbí.

Zpracovala: Mgr. Lenka Sobolová

Fotogalerie