• 558 338 450
  • skoly@zstrinec.cz
  • Jablunkovská 241, Třinec

Projektové vyučování žáků střední školy

V předmětu Praktické dovednosti pro život žáci střední školy pracují s různým materiálem. Také se seznamují s prací odborníků ve svém řemesle. Takovými odborníky jsou manželé Martina a Jiří Cekrovi. V rámci projektu Inovativní vzdělávání v SŠ financovaného z Operačního programu Jan Amos Komenský učí naše žáky cílevědomosti, vytrvalosti, manuální zručnosti. V první polovině měsíce března rozvíjeli dovednosti žáků při práci se dřevem a drátem. Jejich práce byla zaměřena na velikonoční svátky. Každý žák si vyrobil dva pěkné velikonoční zajíce. Ke každému výrobku dostali dřevěný, neopracovaný polotovar, který si museli uhladit smirkovým papírem, navoskovat, naleštit, navrtat dírky. Pak odměřovali a ohýbali drát do tvaru uší, namotávali ocásek a fousy. Při práci se naučili používat nové nářadí, jako je aku vrtačka, štípací nebo kulaté kleště. Další úkol, který museli splnit, bylo zatloukání hřebíčků do dřeva a připevnění všech drátěných částí k tělu zajíce. Nebyla to práce nijak jednoduchá. Žáci pracovali pilně a s nadšením, proto se všem zajíci povedli. Manželům Cekrovým patří velké poděkování, že předali žákům své zkušenosti, seznámili je s novými postupy při zpracování dřeva a drátu. A předali jim také chuť s tak nádherným materiálem, jako jsou dřevo a drát, pracovat.

Zapsala: Mgr. Ljuba Krzyžanková

Fotogalerie