• 558 338 450
  • skoly@zstrinec.cz
  • Jablunkovská 241, Třinec

Literární lekce žáků střední školy v třinecké knihovně

V letošním roce byl vyhlášen již 15. ročník akce Březen – měsíc čtenářů. Tentokrát s mottem S knížkou do života – životem s knihou. Že je čtení příjemná zábava, která nás doprovází po celý život, si žáci střední školy připomněli návštěvou třinecké knihovny. V pátek 22. března 2024 je lektorka MgA. Pavla Krkošková seznámila se zajímavou knihou Roberta Louise Stevensona „Pirát a lékárník“. Žáci dostali tip na veršovanou baladu s poněkud svérázným morálním poselstvím. Kniha je výjimečná jak veršovaným textem, obsahem, ale i zajímavými ilustracemi německého výtvarníka Henninga Wagenbretha. V českém překladu Petra Putny vznikl skvost nadčasové kvality, který si získal srdce našich žáků. Celou literární lekci provázelo promítání ilustrací z knihy, společné čtení veršovaného textu a vysvětlení obsahu příběhu. Na závěr literární lekce si žáci vyzkoušeli ilustrovat tuto knihu. Kreslili dle své fantazie a s nadšením. V knihovně bylo příjemně a žáci si potvrdili, že čtení je příjemná záliba, kterou můžeme sdílet nejen se svými spolužáky.

Zapsala: Mgr. Ljuba Krzyžanková

Fotogalerie