• 558 338 450
  • skoly@zstrinec.cz
  • Jablunkovská 241, Třinec

Exkurze do zahradnictví Kvítko

Dne 26. 3. 2024 jsme se s žáky druhého stupně základní školy vydali na exkurzi do zahradnictví Kvítko v Třinci – Lyžbicích. Tato aktivita byla naplánována v rámci profesní orientace, kdy se žáci měli možnost seznámit s profesí zahradníka/zahradnice.

Pracovnice zahradnictví seznámila žáky s jednotlivými obory, které jsou součástí zahradnictví. Navštívená lokalita je zaměřena na tři obory a to ovocnářství, sadovnictví a květinářství. Žákům byly podány informace o nástrojích a náčiních, které jsou využívány pro práci s živou přírodou. Byla zdůrazněna výhoda tohoto povolání, a to ve smyslu práce ve venkovním prostředí, práce s přírodním materiálem, který přináší lidem potěšení a radost.

Zpracovala: Mgr. Vlasta Zemková