• 558 338 450
  • skoly@zstrinec.cz
  • Jablunkovská 241, Třinec

8. ročník kuchařské soutěže praktických škol jednoletých a dvouletých

Rok se s rokem sešel a opět jsme s tříčlenným družstvem z II. A vyrazili do Olomouce  na 8.ročník kuchařské soutěže praktických škol jednoletých a praktických škol dvouletých. Letos na téma SLANÉ ZÁVINY. Soutěž se uskutečnila 11. 4. 2024, opět v prostorách SŠ, ZŠ a MŠ pro sluchově postižené v Olomouci. Připravovali jsme se téměř měsíc a vyzkoušeli jsme různé kombinace náplní. Nakonec jsme se rozhodli pro kombinaci – prosciutto, kompotované hrušky, niva a vlašské ořechy, těsto jogurtové. Konkurence byla opět veliká, celkem soutěžilo 12 družstev a každý závin byl opravdu originální. Domů jsme si odvezli pěkné ceny, kuchařku všech receptů jednotlivých soutěžních družstev a nové zážitky. Už nyní se těšíme na 9. ročník.

Mgr. Jana Heczková

Fotogalerie