• 558 338 450
  • skoly@zstrinec.cz
  • Jablunkovská 241, Třinec

Komunitní setkání v MŠ ke Dni matek

K příležitosti blížících se oslav ke Dni matek jsme v MŠ v úterý 7. 5. přichystali pro rodiče v rámci projektu Rozvoj kvality vzdělávání v ZŠ a MŠ financovaného z Operačního programu Jan Amos Komenský komunitní setkání. To se odehrálo pod vedením kunsthistoričky Mgr. Veroniky Chmelařové, která si pro rodiče s dětmi připravila v rámci projektu „Hravé umění“ zajímavé tvoření na námět obrazu „Slunečnice“ od malíře Vincenta van Gogha. Děti společně se svými maminkami měly příležitost vyzkoušet si čarovné malování pomocí kurkumy a jedlé sody. Maminky si poté mohly odnést na památku veselé barevné přání s vyobrazenými květy a otiskem ruky jejich dítka. Děti také předaly maminkám své dárečky, které vyhotovily v rámci inovativního vzdělávání v MŠ, a to barevný dřevěný domeček a keramický talířek. Závěrem si pak všichni společně měli možnost při výborném občerstvení jen tak popovídat. Celé toto odpolední setkání se neslo v příjemné a velmi pohodové atmosféře a my se tak velmi těšíme na další setkávání.

Za kolektiv MŠ shrnula Anna Ponková

Fotogalerie