• 558 338 450
  • skoly@zstrinec.cz
  • Jablunkovská 241, Třinec

Školní výlet praktické školy

V pátek 10. května jsme se s žáky Praktické školy jednoleté a I. A Praktické školy dvouleté společně zúčastnili školního výletu, který jsme pojmenovali „Po stopách těšínské tramvaje“. Po příjezdu vlakem do Českého Těšína jsme se vydali trasou po bývalé tramvajové trati. Prozkoumávali jsme do dlažby zapuštěné koleje a informační cedule na místě původních zastávek. U mostu Přátelství, na hranicích s Cieszynem, jsme si zevnitř i zvenčí prohlédli repliku tramvaje. Následně jsme navštívili fotopoint ve tvaru tramvaje, kde jsme pořídili několik společných snímků. Odpočali jsme si na vyhlídkové terase a celou akci jsme završili posezením u výborného zákusku a nápoje v kavárně Avion. Počasí nám přálo, celá akce se vydařila a žáci si školní výlet velmi užili.

Fotogalerie

Zpracovala: Mgr. Šárka Farugová