• 558 338 450
  • skoly@zstrinec.cz
  • Jablunkovská 241, Třinec

Řemeslné hry na Střední odborné škole Třineckých železáren

Dne 15. 5. 2024 jsme se s žáky 9. ročníku ZŠ zúčastnili Řemeslných her konaných v areálu Střední odborné školy Třineckých železáren. Hry slavnostně zahájil ředitel školy Mgr. Aleš Adamus, generální ředitel Třineckých železáren Ing. Roman Heide, Ph.D., MBA a primátorka statutárního města Třince RNDr. Věra Palkovská.

Soutěže byly zaměřeny na obory elektrotechnik, hutník, instalatér, zámečník, kuchař-číšník a logistik. Touto soutěží se podporují technické obory. Cílem je získat zájem žáků o tyto obory, propojit vzdělávací instituce s firmami působícími v oblasti průmyslu. Naši žáci devátého ročníku základní školy se zúčastnili akce jako diváci. Měli však možnost se zapojit do vyplnění kvízu a manuálního zvládnutí úkolu. Se všemi činnostmi se vypořádali zdatně. Po splnění aktivit jsme přešli do dílen, kde jsme shlédli plnění praktických dovedností v jednotlivých oborech – elektro, instalace, logistik. Všichni jsme odcházeli spokojeni a vycházející žáci devátého ročníku se již těší na vybrané obory, které budou studovat od září na výše uvedené střední škole.

Fotogalerie

Zapsala: Mgr. Vlasta Zemková